hello

KILKA FAKTÓW 

Obecny projekt skupia się na opakowaniu do wszystkich produktów typu „instant” takich jak zup instant, szerokiej gamy kaw, herbat, musli, gorących kubków, odżywek dla sportowców, suplementów diety.

Flowtogo twórca kubka jednorazowego swoją pomysłowość opiera na wykorzystaniu wolnej przestrzeni w kubku przed zalaniem wodą. Opakowanie na półkach sklepowych będzie złożone do wysokości zależnej od produktu wewnątrz, po zakupie takiego produktu i otwarciu będziemy mogli zwyczajnie rozciągnąć kubek do odpowiedniej wysokości, w przypadku kubka z najbardziej popularnymi zupkami typu „instant” z 11cm do 5cm oszczędzamy ponad 50%” zamrożonej niewykorzystanej powierzchni, to daje nam zdecydowane oszczędności w postaci:

Zwiększenie ilości opakowań na palecie zbiorczej, obniży znacznie ruch palet co skutkować będzie pomniejszoną częstotliwością łańcuchów dostaw (producent-hurtownia- sklep)

Obniżenie częstotliwość dostaw będzie generować oszczędności ekonomiczne i podniesie wartość ekologiczną, koszty transportu i logistyki zostaną znacznie obniżone, znacznie powiększy się powierzchnia magazynowa w hurtowniach i na półkach sklepowych.

Pomniejszone rozmiary, efektywność i wyróżnienie opakowania na półkach sklepowych pozwoli na lepszą i szybszą rozpoznawalność marki i znacznie zmniejszy nakład marketingowych, oraz skróci czas na wprowadzanie nowych produktów do świadomości konsumentów.

Powiększenie powierzchni przechowywania w warunkach domowych, łatwość transportu na wycieczkach, obozach, w zakładach pracy, biurach, uczelniach.

Gałąź gospodarki jaka jest szeroko rozumiane opakowanie jednorazowe to najbardziej degradująca część przemysłu ,jakakolwiek idea poprawiająca ten stan rzeczy jest jak najbardziej słuszna, potrzebna i powinna być wprowadzana i dostępna dla wszystkich.